Prieš priduodant naują pastatą, namo sandarumo matavimai parodo, ar jau galima būtų jį priskirti tam tikrai aukštai energinio naudingumo klasei, ar vis dar tektų tenkintis prastais įvertinimais. Energinio naudingumo sertifikatas kasmet išduodamas su vis aukštesniais reikalavimais. Jeigu situacija tikrai prasta – teks užsiimti šiltinimu ir sandarumo matavimais vėl ir vėl, kol bus pasiekta reikiama naudingumo klasė.
Kaip pakeisti verdiktą
Verdiktas, kad pastatas atitinka vienokią ar kitokią naudingumo klasę – ne galutinis. Nereikia išsigąsti ir galvoti, jog dabar jau viskas. Jūs sutvarkysite savo namą taip, kad galėsite jame gyventi, kad jis bus užskaitytas ir patvirtintas. Tereikia šiek tiek pasistengti ir apšiltinti tas vietas, kur šalta, kur pralaidu temperatūroms. Gal aplink langus, ties plokščių sandūras, dar kažkur eina oras, ir dėl to išeina jūsų šiluma. Pasistenkite apšiltinti viską ir hermetinti maksimaliai.
Kuo šiltinti
Kai kurie žmonės skundžiasi, kad tie visi nauji sugriežtinimai dėl energinio naudingumo yra baisus dalykas, kad galėtų jų ir nebūti, nes dabar tenka skaityti 250 puslapių reglamentus ir bandyti suprasti kažkokias formules. Tačiau tai – ne tiesa. Reglamentas skirtas profesionalams, tad tai, ko jums reikia – kreiptis į profesionalą. O tada jis jums padės viską susitvarkyti.
Jeigu įdėmiai skaitysite reglamentą, rasite jame ir suprantamų dalių. Pavyzdžiui, statybos medžiagas, kurios tinkamos šiltinimui. Viena pirmoji jų galbūt jums atrodys ne kaip šiltinimo, o kaip statybos medžiaga, tai – akytojo betono sieniniai paneliai, plokštės bei blokeliai – šios medžiagos padeda apšiltinti ir sutvirtinti sienas. Jos yra gana brangios, tačiau tas, kas statys namą iš tokios medžiagos, per daug nepraloš, kadangi gana greitai galės džiaugtis tikrai puikiu rezultatu. Putplastis – puiki šiltinamoji medžiaga, turinti labai gerą naudingumo koeficientą. Deja, jis yra gana degus, dėl to paprastai nėra naudojamas didžiausioms konstrukcijoms šiltinti. Tačiau jis paslankus, patogus išpjauti reikiamą dydį, naudoti, jis lengvas, netepa. Taigi, su juo patogu šiltinti mažesnes konstrukcijas, dalis ir pan. Smėlis bei žvyras taip pat padeda šiltinti, tačiau tik tam tikrais atvejais. Medienos pjuvenos – kita nelabai švari, itin ūkiška medžiaga, galimai tinkanti šiltinimui, tačiau dėl jos irgi reikėtų pasvarstyti, nes ji tikrai degi. Tačiau štai mineralinė vata, akmens vata – itin geras ir dabar dažniausiai vartojamas pasirinkimas. Kadangi ši šiltinimo medžiaga turi nuostabų naudingumo koeficientą ir yra nedegi, taigi, gali būti ir kaip prevencinė gaisro medžiaga.