Tendencija rodo, kad mokytojams tenka dirbti su vis aktyvesniais vaikais. Ir blogiausia yra ne tai, kad vaikai labai aktyvus, tačiau tėveliai, kurie dažniausiai nepripažįsta, kad jų vaikams gali būti reikalingas papildomas dėmesys. Vaikų psichoterapeutas teigia, kad vaikų hyper aktyvumo priežastys gali slypėti net ir namuose, tėvelių auklėjime, tad nieko keisto, kad labai dažnai pokalbių metu įtraukia ir jie. Tokiu atveju ieškoma kompleksinių vaiko gydymo būdų.
Svarbiausia jį suprasti
Dažniausiai tėveliai neieško priežasčių, kodėl vaikas yra toks, koks yra, tačiau renkasi medikamentinį gydymą, kuris turi būti pats paskutinis žingsnis, kurio reikia imtis tokiu atveju, kai su vaiku yra sunku susitarti. Vaikų psichoterapeutas tikina, kad pokalbis yra tikras stebuklas, po kurio dažniausiai pavyksta rasti kompromisus. Blogiausia, kad ne visi vaikai noriai kalbasi su savo tėveliais. Tokiu atveju geriausia pokalbius palikti specialistui, kadangi jis žino – kokios priemonės gali padėti vaiką prakalbinti.
Maistas daro įtaką
Paskutiniais tyrimai remiantis taip pat galima pastebėti, kad patiekalais, maistas, kurį vaikas valgo kiekvieną dieną, taip pat gali turėti įtaką jam. Ypač tokiu atveju, kai vaikas suvartoja labai didelius kiekius cukraus. Tokiu atveju labai svarbu juos normuoti, kadangi nuo cukraus kyla judrumas, kuris dažniausiai ir sukelia sunkius susikalbėjimo ir tuo labai sunkius klausimo atvejus. Taigi, būtinai pasitarkite su gydytoju ir dėl mitybos, kuri svarbi kiekvienam vaikui.
Tinkamas specialistas šalia
Žinoma, taip pat būtinas ir geras specialistas, kuris ne tik vaiką išklausytų, tačiau taip pat ir mokytų. Vaikų psichoterapeutas yra būtinas, tačiau labai gerai, kai greta jo taip pat yra ir pedagogas, kuris gali padėti vaikui kur kas paprasčiau išsakyti savo mintis ir tuo pačiu tinkamai jas pateikti suaugusiam žmogui, kad jis galėtų jį geriau suprasti. Reikia mokėti kalbėti su vaiku, kuris yra labai aktyvus. Ypač tokiu atveju, kai vaikas nenori kalbėtis ir tuomet, kai jis teigia, kad yra sunkiai pritampantis aplinkoje. O juk to dažniausiai nori kiekvienas vaikas. Tai jiems teikia saugumą.