Šiais laikais skyrybos atrodo įprasta vedybinio gyvenimo dalis. Kadaise skyrybų net nebūdavo, dabar jos yra normali alternatyva, neretai numatoma iš anksto jau santuokos pradžioje, pasirašant ikivedybinę sutartį. Nors tokiu atveju santuoka apskritai tampa paradoksaliu reiškiniu, kada prie altoriaus žmonės įsipareigoja būti kartu visą gyvenimą bei tą pačią dieną deda parašus ant ikivedybinės sutarties, numatytos skyrybų atvejui, visgi daug žmonių gyvena į tai nekreipdami dėmesio ir laikydami normaliu dalyku. Kodėl šiais laikais skyrybų yra tiek daug?
Moterų emancipacija pakeitė galios principus
Laikai keičiasi, ir jeigu seniau skyrybas galėdavo inicijuoti tik viena pusė, tai dabar tą gali daryti abi ir natūralu vien dėl to skyrybų yra daugiau. Antrąsias santuokas sėkmingai gali sukurti abi pusės.
Religija išsitrynė iš mūsų gyvenimo
Anksčiau žodžiai „ką Dievas sujungė, tą mirtis neišskiria“ reiškė labai daug. Tikintys žmonės turi daug jėgų laikytis savo pažadų prieš Dievą, o sakramentai verčia mus elgtis teisingai. Tačiau dėl didelio IT progreso Biblija ir religija tapo kažkokia iškasena, o ja tikėti žmonės nebegali vien dėl mokslo ir religijos tarpusavio prieštaravimų. Nors vertybių rinkinys religijoje ir yra geras ir tai puikus kelrodis per gyvenimo. Deja, dėl pasenusio naratyvo, kritika eina visai religijai, nepaisant to, kad ji ir moko gerų dalykų. Taigi, ir sulaužyti šventus įžadus šiais laikais jau nebereiškia nieko siaubingo, veikiau tapę norma. Laisvės ir saviraiškos poreikis daugeliui dabar yra svarbesnis negu poreikis saugoti sakramentą. Patogi įstatymų tvarka žinoma taip pat leidžia skirtis be didesnių sunkumų arba bent jau nepadarant to neįmanomu dalyku.
Poreikis apsaugoti vaikus ir psichologinio smurto sureikšminimas – dar viena rimta ir reali priežastis skirtis.
Ilgesnė gyvenimo trukmė ir galimybė lengvai susirasti antrą pusę
Nors atrodo, kad tokie dalykai skyrybų statistikai įtakos nedaro, tačiau tai išties yra realybė. Mes gyvename ilgiau, jau daug suprantame apie sveiką gyvenimą ir dėl to galime taip gyventi ilgai ir sveikai. Ne maro metas, kada net nespėji įgristi partneriui, ir jau kuris nors keliauja anapilin. Taigi, ilgo gyvenimo metu partneriai pabosta vieni kitiems. Greito tempo gyvenimas, nuolat siūlantis kažką vis naujo, skatina apie viską galvoti atnaujinimų principu. Tad gali atsirasti ir noras atnaujinti partnerį – seną išmesti, įsigyti naują. O tą padaryti nesunku, nes socialinių tinklų ir interneto pažinčių puslapių dėka poravimosi žaidimai šiais laikais vyksta labai paprastai.
Labas, tik norėjau pakomentuoti, kad labai taiklūs pamąstymai dar prieš trejus metus, o ypač aktualu po to, kai 2019-2020 metai pagarsėjo itin dideliu skyrybų kiekiu.