Perkant bet kokį buities ar elektronikos prietaisą, neišskiriant ir televizoriaus, tikimasi, kad jis šeimininkus džiugins kuo ilgiau ir niekada nesuges. Taigi dar prieš perkant televizorių, svarbu įvertinti visus jo parametrus, paskaityti kitų vartotojų atsiliepimus apie konkrečius modelius, įvertinti ir kokybę. Kartais vienų prekės ženklų ir modelių televizoriai būna tiesiog nesėkmingi ir genda dažniau nei kiti, todėl būtent internetiniai komentarai padeda apsisaugoti nuo bėdų galinčio prišaukti pirkinio. Beje, gedimai skiriasi ir ne tik priklausomai nuo modelio ir gamintojo, bet ir nuo televizoriaus tipo. Kiti televizorių remonto meistrai teigia, kad genda daugelis televizorių, nepriklausomai nuo jų markės. Taigi veikiausiai tik sėkmė lems, ar įsigysite ilgai tarnausiantį televizorių, ar jis suges.
Kokių gedimų pasitaiko dažniausiai?
Labai dažnai pasitaikantis televizorių gedimas – kai garsas yra, o vaizdas dingo. Kodėl televizorius neberodo, vienareikšmiškai atsakyti sunku: tai labai priklauso nuo televizoriaus tipo. Jei sugedo LED televizorius (nors tai atsitinka ypač retai), tikėtina, kad sugedo kažkuri apšvietimo dalis. Vaizdo dingimas dažnai siejamas ir su defektais, atsiradusiais aukštos įtampos keitiklyje ar paprasčiausiai gali būti sugedęs transformatorius.
Daug pigiau remontas, tikėtina, atsieis atvirkštiniu atveju – kai vaizdas yra, bet nėra garso, nes garso technologijos yra ne tokios komplikuotos ir sudėtingos, kaip vaizdo. Kartais pasitaiko, kad žmonės į paniką puola visai be reikalo: ant TV valdymo pultelio nuspaudžia mygtuką „Mute“ ir išjungia garsą arba televizoriuje, arba jo priedėlyje. Kartais funkcija, kad garsas nebūtų transliuojamas, netyčia užprogramuojama automatiškai. Taigi tokius paprastus „gedimus“ galima per kelias minutes susitvarkyti patiems. O jei iš tikro garsas nebeveikia, televizorių prireiks vežti pas meistrą.
Skaityti toliau: Kokių gedimų ir nesusipratimų pasitaiko eksploatuojant televizorius?