Ar girdėjote posakį, kad renkantis apšvietimą namams reikia žiūrėti, kad pirmiausia gerai kristų šviesa, ir tik po to – kad sviestuvai būtų gražūs. Tačiau išties viskas susiveda į vieną – į vieną apšvietimo sistemą, kuri turėtų būti namuose. Daugiau pasiūlymų čia, kaip sukurti gražius apšvietimu pasigirti galinčius namus, kaip apšviesti erdves, kad apšvietimas atitiktų šių metų apšvietimo tendencijas.
Atsisakyti apšvietimo gausos
Jeigu būtumėte keliavę į kasmetinę apšvietimo pasaulinę mugę, būtumėte pastebėję, kad šiais metais šviesų dizaineriai siūlo jau kur kas santūresnius akcentinio apšvietimo sprendimus. Jeigu dar vos prieš porą metų buvo akcentuojama, jog šviesos namuose nebus per daug, tai dabar staiga yra bandoma atsiimti savo žodžius ir šviesos formas griežtai apriboti. Ne, tiek daug lempų mums nereikia, mums jų reikia kur kas mažiau. Šiais metais ypatinga dėmesys skiriamas pačiam faktui, kad šviesa yra be galo galingas dalykas. Kad ji iš tiesų geriau nei bet kas kitas atkreipia į save dėmesį, ir kad jeigu mes norime turėti šviesius namus, tai taip pat turime ir mokėti tuos namus tinkamai apšviesti, išlaikant tam tikrą balansą. Negerai, kai erdvėse pripainiojama labai daug skirtingų šviesų: ir liustras, ir sieninės, ir lubinės lempos, o dar ir LED švieselės sienose bei grindyse, ant stalo žibintas, pasienyje toršeras, ir turime nebe įprastą svetainę, o tikrą šviestuvų parduotuvę. Tad šiais metais visiems, kas planavo prisipirkti daugiau šviestuvų ir pagaliau būti madingais, turime gerą ir blogą žinią. Bloga ta, kad jūsų planas nebe veiksmingas, o gera – sutaupysite pinigų, nes lempų pirksite mažai. Atsiranda šūkis – geriau yra daugiau.
Šviesa, neturinti apibrėžtos formos
Šiais metais apšvietimo mugėje triumfavo nuostabios šviesos, kurios neturėjo savo aiškios formos. Nuostabus pakabinamas šviestuvas buvo tarsi kažkokios užuolaidos ar lynai, ir su jomis buvo galima išties nuostabiai pasidarbuoti. Jas galima slankioti, taigi šviesa ima kristi skirtingomis kryptimis. Taip pat jos yra tarsi burbulai ar lašai – be kažkokių šviestuvų gaubtų. Tiesiog nuostabūs šviesos lašai.
Gamtos formos
Dar viena tendencija – šviestuvai, kurie atkartoja gamtos formas. Tarkime, gali būti atkartojamos vynuogių kekės, arba medžių lapai. Netgi tas efektas, kurį sukuria natūrali šviesa miške, kai ji krenta tarp medžių lapų ir atsiranda mažos žibančios akutės viršuje. Taigi, gamta jau ne pirmą kartą išrenkama grožio konkurso nugalėtoja.